În această după-amiază s-au disputat alte două sferturi de finală în Cupa României, faza judeţeană, fără să existe surprize.

Cele două echipe din Gherla care evoluează în Liga a IV-a au fost implicate în aceste partide, Armenopolis şi Olimpia marcând, în total, 11 goluri în porţile adversarilor din Liga a V-a.

Armenopolis a câştigat cu 7-0 meciul de pe terenul Viitorului Sânpaul, în timp ce Olimpia s-a impus cu 4-0 în deplasare la Voinţa Pata, cele două formaţii gherlene având chiar şansa să se întâlnească între ele în semifinale.

Reamintim, în primul sfert de finală Gloria Cătina a câştigat cu 5-1 meciul cu Ardealul Cluj, fiind, deocamdată, singura echipă din Liga a V-a ajunsă în penultimul act. A doua poate fi Real Fundătura, însă formaţia din zona Gherla are o misiune aproape imposibilă în ultimul sfert de finală, programat duminică, atunci când va primi vizita Universităţii Cluj.

Semifinalele Cupei României se vor disputa luna viitoare, într-o singură manşă.