Unirea Dej a terminat la egalitate, 0-0, meciul cu Unirea Alba Iulia, din penultima etapă a turului Ligii a III-a.

Cu Ionuţ Bal “uns” principal după plecarea lui Gheorghe Barbu, la Dej a fost un meci cu multe ocazii la ambele porţi însă fără vreun gol marcat până la final.

Dacă Florin Blaj şi Peter au ratat şansele importante ale dejenilor în prima parte, Farcaş a fost de netrecut în poarta gazdelor la ocaziile lui Frăsineanu şi Fetiţa. Cu fundaşul Zaharia atacant, unul dintre cei mai buni jucători ai gazdelor din acest joc, scenariul nu s-a schimbat mai deloc nici după pauză. Ambele echipe au încercat să dea lovitura, dar Sabo, Florin Blaj şi, mai ales, Kereki nu l-au putut învinge pe Sporea.

Farcaş a fost în zi mare şi la ocaziile lui Fetiţa, iar după 90 de minute atractive meciul s-a terminat la egalitate. Unirea Dej e pe locul 10 şi a ajuns la trei meciuri consecutive fără înfrângere.