CS Floreşti se mai gândeşte la promovarea în Liga a III-a, chiar dacă a pierdut, 0-2, meciul tur cu CSC Sânmartin.

Jucătorii lui Călin Budişan sunt optimişti că pot realiza surpriza şi că vor obţine o calificare pe terenul unei echipe care are un avantaj important după meciul tur.

Floreştiul a ajuns cu o zi înainte de joc la Oradea, iar vineri după-amiază a făcut şi un antrenament pe terenul de la Sântion, acolo unde va avea loc şi meciul de sâmbătă.

„Suntem optimişti, cu toate că pornim cu un handicap de două goluri. Vom face tot posibilul să întoarcem rezultatul. Eu cred că încă promovarea nu e jucată, dar e important să fructificăm fiecare ocazie pe care o vom avea. Orice rezultat se poate întoarce, cu puţin noroc, muncă, ambiţie. De-asta e frumos fotbalul”, a spus mijlocaşul Laurenţiu Văidean, în acelaşi timp şi preşedintele clubului.

Meciul dintre CSC Sânmartin şi CS Floreşti se va juca sâmbătă, în satul bihorean Sântion, de la ora 17:30. Dacă la finalul celor 90 de minute floreştenii vor avea 2-0, partida va continua cu două reprize de prelungiri şi, eventual, lovituri de la 11 metri.