“U” Cluj II şi Unirea Iclod s-au întâlnit azi, 29 septembrie, în etapa a VII-a a Ligii a IV-a, iar învingătoarea a fost Unirea Iclod cu 6-5. Marcatorii partidei au fost Budin (7), Hîmpea (11), Pintea (13, 83) şi Trancă (69), respectiv Cotuț (9, 41, 52), Dîrjan (55) şi Porumb (79, 86).

Universitatea Cluj a avut lovitura de începere a partidei şi tot ea a fost cea care a deschis scorul în minutul 7 prin Budin, iar două minute mai târziu a fost egalată de Cotuţ, 1-1. Hîmpea (11) şi Pintea (13) şi-au adus echipa în avantaj, dar Cotuţ a stabilit scorul pauzei, 3-2.

După pauză, Cotuţ (52) a reuşit hattrickul, restabilind egalitatea dintre cele două echipe, 3-3. Această egalitate nu i-a “plăcut” lui Dîrjan (55) care l-a învins pe portarul gazdelor, 3-4. Trancă (69) a egalat, 4-4, dar 10 minute mai tarziu Porumb avea să îl învingă pe Pop, Unirea Iclod conducând din nou, 4-5. În minutul 83, “U”-iştii au marcat prin Pintea, dar bucuria lor a durat doar trei minute, pentru că Porumb a închis tabela şi a dus cele trei puncte la Iclod, 5-6.