Sănătatea Cluj va juca la Cugir în Vinerea Mare, pe terenul unei formaţii care a câştigat aproape toate meciurile din acest an 2017, bifând un singur rezultat de egalitate, chiar runda trecută.

Partida din această după-amiază reprezintă, astfel, cel mai greu test pentru elevii lui Marius Semeniuc de până acum, acest lucru putând fi considerat şi un avantaj pentru clujeni, priviţi cu şansa a doua. Orgoliul acestora, însă, care au suferit primul eşec al sezonului chiar în meciul tur de la Cluj, ar putea întoarce jocul în favoarea lor, o victorie fiind importantă pentru a nu pierde prea mult contactul cu primele cinci poziţii.

Meciul de la Cugir contează pentru etapa a 23-a din seria a cincea a Ligii a III-a şi poate fi urmărit în format LIVE TEXT, mai jos.

Radu Adrian

Rezerve: 1. Ciubotariu, 18. Cioban, 9. Codrea, 17. Udrea, 10. Iovănescu, 19. Marinoiu, 11. Varodi. Antrenor: Călin Moldovan

Ceaca

Rezerve: 25. Todoran, 11. Lazăr, 10. Bălătici, 16. Şular, 4. Cotîrlă, 96. Ititesc, 8. Someşan. Antrenor: Marius Semeniuc

Cugir Arena
2
0
0'
Aproximativ 500 de spectatori asistă la această partidă din Vinerea Mare
1'
A început meciul
3'
Prima ocazie a meciului i-a aparţinut lui Ceaca, şutul său de la limita careului fiind respins greu în corner de către Vlase
3'
Din cornerul rezultat, Dan Matei a şutat spre poartă însă mingea a fost respinsă de un jucător al gazdelor
6'
GOOOL Cugirul! Adrian Radu deschide scorul cu o lovitură de cap din careu, după un corner executat scurt de către cugireni, mingea fiind centrată mai apoi de către Bold
16'
După un început tare de meci de ambele părţi, jocul s-a mai liniştit apoi, cugirenii fiind cei care, însă, au mai mult mingea
17'
Cartonaş galben pentru Horaţiu Rus
18'
Şuteu a tras la poartă de la aproximativ 30 de metri, însă mingea a trecut mult pe lângă buturile lui Lăzăreanu
21'
Bria îi trimite în careu lui Ceaca, însă vârful Sănătăţii a lovit greşit mingea, care s-a dus pe lângă poartă
28'
Dan Matei şi Lăzăreanu se încurcă unul pe altul în apropierea porţii, însă Tăban nu reuşeşte să profite şi mingea este prinsă, în cele din urmă, de portarul oaspeţilor
29'
Ocazie mare pentru cugireni, acelaşi Taban nereuşind să-l învingă pe Lăzăreanu din apropiere
40'
Cartonaş galben pentru Bold, după un fault în jumătatea clujenilor
43'
Flueraş a fost "uitat" în careu de apărarea cugireană la un corner, însă mijlocaşul clujenilor a trimis cu capul imprecis
44'
La faza imediat următoare, Denes a tras din poziţie bună la poarta lui Vlase, însă a folosit piciorul drept, iar şutul fundaşului stânga a fost mult peste poartă
45'
Finalul primei reprize. Începutul şi sfârşitul acesteia le-au aparţinut oaspeţilor, însă cugirenii au creat mai mult pericol în restul timpului
46'
Schimbare făcută de clujeni la pauză. A ieşit Bria şi a intrat Lazăr
46'
Start în repriza secundă
49'
Cartonaş galben pentru Mădălin Popa, după un fault la centrul terenului
50'
Galben imediat şi pentru oaspeţi, Denis Lazăr fiind avertizat pentru aceeaşi infracţiune
52'
Prima ocazie a reprizei a doua a fost a cugirenilor, Adrian Radu trimiţând cu capul puţin peste poartă după o centrare de pe dreapta a lui Şaucă
54'
Acelaşi Şaucă întoarce la marginea careului pentru Popa, acesta şutează puternic pe poartă, însă mingea l-a lovit pe Şuteu şi a ricoşat peste
58'
Dublă schimbare la clujeni. Au ieşit Flueraş şi Rus, au intrat Someşan şi Ititesc
60'
Combinaţie frumoasă la marginea careului a cugirenilor, mingea a ajuns la Tăban, însă mijlocaşul gazdelor a tras slab, Lăzăreanu reţinând mingea
64'
Dan Matei şi-a încercat norocul de la peste 30 de metri, dar a trimis departe de poarta cugirenilor
69'
Schimbare la cugireni, a ieşit Şuteu şi a intrat Cioban
70'
Bară pentru cugireni. Cea mai mare ocazie a gazdelor din repriza secundă i-a aparţinut lui Şaucă, reluarea sa din careu lovind bara transversală
71'
Răspunsul oaspeţilor a venit prin Misăraş, care a trimis cu capul din careu, însă Vlase a fost la post
74'
GOOOL Cugirul. Şaucă a fost mai rapid decât Lăzăreanu la o minge aruncată în faţă, mijlocaşul Metalurgistului pasându-i nou intratului Cioban, care a îndeplinit o simplă formalitate cu poarta goală
76'
Schimbare la cugireni. A ieşit Adrian Radu şi a intrat Marinoiu
77'
Galben pentru Tudor, după un fault în propria jumătate
81'
Schimbare la Sănătatea. Lupu i-a lăsat locul lui Şular
90'
Jocul s-a liniştit în ultimele 10 minute, cele două formaţii aşteptând finalul de meci
92'
Schimbare la gazde. Iese Tăban şi intră Codrea
93'
Ultima schimbare la cugireni. Intră Udrea şi iese Şaucă
94'
Ciupe încearcă să-l surprindă pe Vlase de la mare distanţă, dar portarul gazdelor respinge de sub bară