Sănătatea Cluj s-a impus cu 2-0 în meciul cu Minaur Baia Mare, din etapa a opta a Ligii a III-a.

Golul lui Creţ din prima repriză şi reuşita lui Dan Roman din debutul părţii secund au adus a treia victorie a clujenilor din acest campionat.

Băimărenii au fost periculoşi doar la o dublă ocazie la mijlocul reprizei secunde, iar Sănătatea a obţinut în primul rând o victorie de moral. Clujenii vor juca acum un meci amical cu CFR Cluj. Partida va fi în Gruia, duminică, de la ora 18:00.

Mai jos aveţi înregistrarea meciului, cu scuzele de rigoare pentru problemele întâmpinate pe durata primei reprize din cauza semnalului scăzut la internet.