Universitatea Cluj s-a impus cu 3-1 în derby-ul judeţean cu Unirea Dej, jucat la Bistriţa, în etapa a 11-a a Ligii a II-a.

“Şepcile roşii” au făcut diferenţa într-o primă repriză perfectă.

Tescan şi Boiciuc au făcut ca scorul să arate 2-0 la pauză. Dejenii au ieşit cu o altă atitudine de la vestiare, iar după câteva ocazii a venit şi golul marcat de Manole. Dejul a căutat egalarea, însă “rezerva” Blejdea a închis meciul după o acţiune personală în minutul 84.

Universitatea Cluj a revenit pe locul doi în liga secundă, la 3 puncte în spatele Petrolului. Unirea Dej rămâne pe locul 14 în clasament.

1. Bravo, bai mercenarilor de la Clona lui U, a-ti avut noroc iar, aproape v-au egalat descultii aia de la Dej, dar e bine ca macar arbitrul a tinut cu voi !! Pitikul, adica bai Blokuletule, du-te si tu la astia in Babes, si da-le asa un fumos cap in gura la toti mercenarii astia bosketari, asa in semn de multumire !! Ha ha ha 🙂 Bai, tampitilor de mercenari ai alora 5 aserei, chiar va vrea lumea in A, sa vedem acolo cum fa fac posta toti, in frunte cu mafiotii aia de la Blatosani, Voluntari, WeCeSeBeii, mai ales echipa ciobanului zgarcit, la care tot timpul a-ti stat capra, vrem spectacol sportiv si in A !! Bai, ce o sa radem de voi acolo, iar faceti on enfacuta, si iar va retrogradeaza FRF-ul in plin campionat, vedeti ca numai prieteni aveti pe la federatie aia de hoti de cai !! 🙂 Hai cu promovarea, si apoi hai cu retrogradarea imediata inapoi in B, asta va doreste toata lumea, bai echipa pitikului de kakat, adica si voi si pitikul sunteti de tot kakatul 🙂 Ha ha ha 🙂 Bai Micas, bai infraktorule de 3 lei, intra si tu in teren, sa iti dea Blejdea si Hoffman cate un sut in cap, dar numai asa amical, bai trantore ordinar !! 🙂 Vai de capul vostru de invers incaltati tottimpul, toti isi bat joc de voi, asa de mult tin la voi !! Ha ha ha 🙂 Mai ales unul anume Alexa !! Ha ha ha 🙂

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.