Iarna care a revenit peste România a dus la amânarea unei noi etape a Ligii a III-a.
Astfel, runda a 19-a, care trebuia să înceapă mâine, a fost reprogramată pentru data de 3 aprilie.
Terenurile impracticabile din multe zone ale României şi cererile depuse de cluburi i-au făcut pe oficialii FRF să amâne întreaga etapă, decizie luată în cadrul Comitetului Executiv care a început la prânz. În aceste condiţii, etapa a 19-a va fi marţi, 3 aprilie, urmată de etapa a 21-a, vineri, 6 aprilie.
“U” Cluj va fi printre cele mai dezavantajate echipe de această reprogramare, formaţia lui Adrian Falub urmând să se prezinte la derby-ul de la Ighiu, de săptămâna viitoare, după un singur meci oficial, 2-0 cu Unirea Dej.
Returul Ligii a III-a a început tot cu o amânare, din cauza vremii nefavorabile etapa a 16-a urmând să se dispute în 28 martie. Au fost amânate şi meciurile din campionatele de juniori ce trebuiau să se dispute în acest weekend.
[…] S-a amânat etapa din Liga a III-a. Meciurile din acest weekend… […]