Sănătatea Cluj a pierdut, 1-2, meciul cu Unirea Ungheni, din etapa a treia a Ligii a III-a.

“Viruşii” au trecut pe lângă victorie după ce au ratat ocazii importante în partea secundă. Urcan şi Dioşan le-au irosit pe cele mai importante, însă au luat gol în minutul 82 şi au bifat a treia înfrângere consecutivă.

Într-o primă repriză în care ocaziile au cam lipsit, cele două formaţii au dat două goluri în trei minute pe final. Caliani a deschis scorul în minutul 42, iar Ciupe a profitat de o greşeală a portarului advers şi a restabilit imediat egalitatea. Clujenii au ce regreta după repriza secundă, dar sunt mulţumiţi de revenirea de formă pe care au arătat-o. Oprea, în minutul 82, a marcat golul victoriei gazdelor după un corner.

Cu antrenorul Csaba Kis revenit pe bancă şi cu portarul Filip Lăzăreanu între buturi, amândoi după ce au scăpat de coronavirus, “viruşii” sunt încrezători că pot obţine prima victorie etapa următoare. “Jocul e în creştere, am avut o repriză secundă bună la Ungheni. Era mai echitabil un egal”, a spus Csaba Kis.

În direct pe CJSport.ro, etapa următoare Sănătatea va primi vizita celor de la CS Ocna Mureş, la Jucu.