Universitatea Cluj a câştigat, 3-0, meciul cu Viitorul Pandurii, din etapa a doua a ligii secunde.

În meciul jucat la Târgu Mureş fără spectatori, clujenii s-au chinuit până să deschidă scorul, dar golul marcat de Alex Pop în minutul 35 a făcut uitate toate nereuşitele de până atunci.

Tânărul de 19 ani care a impresionat şi la BAC, acolo unde a avut media 9.71, a trimis un şut perfect de la centrul terenului şi l-a învins pe portarul gorjenilor. Repriza bună a lui Pop a continuat după numai cinci minute, iar jucătorul Universităţii născut la Buenos Aires a trimis din prima în poarta lui Moga, după o pasă a lui Gavra.

Cu 2-0 la pauză şi pe o căldură sufocantă, clujenii nu au mai forţat foarte mult în partea secundă, dar chiar şi-aşa Goga a făcut 3-0 în minutul 56. Scorul s-a menţinut până la sfârşit, în ciuda unui final mai bun al oaspeţilor, iar “U” a obţinut primele puncte într-un sezon de la care are foarte multe aşteptări.

Mai jos puteți vedea eurogolul reușit de Alex Pop.

Este golul anului în România

Este golul anului în România! Alex Pop, jucător la U Cluj, a marcat de la mijlocul terenului :D.U Cluj – Viitorul Pandurii este LIVE VIDEO AICI: http://bit.ly/2TlmmNT