Unirea Dej şi Sănătatea Cluj au oferit un meci spectaculos, încheiat 3-3, în ultima etapă a anului în Liga a III-a.

Dejenii au condus de fiecare dată şi au avut inclusiv un om în plus timp de 25 de minute, dar nu au reuşit să marcheze şi golul decisiv.

Florin Blaj, Ionuţ Rus şi Mihai Kereki au marcat pentru dejeni, care au condus cu 2-1 la pauză. În schimb Cosmin Tiilincă, Dan Matei şi Andrei Ceaca au egalat de fiecare dată pentru Sănătatea. Ceaca a fost eliminat pentru două “galbene” după ce şi-a lovit adversarul fără minge, însă dejenii nu au reuşit să câştige. Înregistrarea partidei poate fi văzută pe pagina de facebook a CJSport.ro.